Hale konstrukcje stalowe

Napotykając się na namiotowe hale, wielu zadawało sobie pytanie, jak one są zbudowane. A więc warto nieco przybliżyć to zagadnienie. Zazwyczaj się to hale konstrukcje stalowe, oparte na stabilnej konstrukcji nośnej. Taka pojedyncza rama składa się z konstrukcji nośnej ścian osłonowych i dachu a także stężenia wiatrowego.

Każda z takich konstrukcji wynika z indywidualnych projektów zlecanych prze klientów, którzy mają własne preferencje i gusta. Projekt jest o tyle ważny, że musi on uwzględniać możliwe do zaistnienia wszelki obciążenia. Muszą one być należycie oszacowane. Taki wymóg spełniać muszą w szczególności hale gospodarcze, które stanowią część magazynową przedsiębiorstwa przechowującego w nich niekiedy dość kosztowny materiał. Hale konstrukcje stalowe są montowane z kilku rodzajów podzespołów. Są wśród nich wysokogatunkowa stal zabezpieczona antykorozyjnie dzięki ogniowemu ocynkowaniu a także galwanizowane śruby o właściwej klasie wytrzymałości.

Ponadto do konstrukcji stosuje się stalowe elementy złączne (także poddane cynkowaniu) jak płyta warstwowa do obudowy ścian, blacha trapezowa albo posiadająca atest tkanina PCV. Wszystko to jest w stanie zagwarantować, że hale namiotowe wytrzymają warunki atmosferyczne.