Stelaże regulowane elektryczne

Aby różnego rodzaju konstrukcje- nie ważne czy stojące, czy wiszące na ziemią- były stabilne i trwałe, potrzebują usztywnienia oraz podtrzymania. Częścią, która do tego służy jest stelaż. Mimo iż każdy z jego rodzajów nazywa się tak samo, te różnią się od siebie sposobem użycia i wyglądem.

Najbardziej znane są stelaże regulowane elektryczne, jakie zazwyczaj wykorzystuje się do budowy łóżek. Dzięki możliwościom zmiany pozycji, na przykład uniesieniu jego górnej albo dolnej części, sterowane konstrukcje najczęściej można spotkać w łóżkach rehabilitacyjnych i tych przeznaczonych dla pacjentów leżących.

Innym rodzajem są usztywnienia, które przytrzymują sedes i inne urządzenia w łazience po to, aby trwale wisiały nad podłogą. Służą do tego stelaże podtynkowe. To zazwyczaj solidne, metalowe konstrukcje, które montuje się na ścianie, a następnie tynkuje i zakrywa płytkami. Dzięki temu całość wygląda estetycznie.

Hamaki ogrodowe ze stelażem to jeden z najwygodniejszych sposobów na odpoczynek na świeżym powietrzu. Cała konstrukcja jest bowiem stabilna, dlatego nawet gwałtowne ruchy nie wywrócą hamaka. Dodatkowo można go postawić w każdym ogrodzie, gdyż nie potrzeba przymocowywać go do drzewa.