Panele szklane

Każdy kto wprowadza się bądź remontuje mieszkanie czy dom, musi liczyć się z kosztami, szczególnie gdy wykończenia mają być trwałe, eleganckie i przeznaczone na długi okres czasu. Dlatego na przykład zamiast płytek ceramicznych możemy zastosować szklane panele, a zamiast klinkieru na elewacjach – piaskowiec.
Płyty z piaskowca to niewątpliwie jeden z elegantszych materiałów wykończeniowych. Jego wadą jest naturalna porowatość. Aby temu zapobiec stosuje się specjalne techniki do utwardzenia tego kamienia, w wyniku której, płyty te nadadzą się również na podłogi.
Piaskowiec jest dość nietrwałym kamieniem, ale zabezpieczony odpowiednimi zabiegami niezwykle pięknie prezentuje się na elewacjach.

Oczywiście nie zapominajmy o ścianach wewnętrznych. Nowoczesnym zabezpieczeniem ścian w kuchni czy łazience mogą zamiast ceramiki być panele szklane. Panele takie ze względu na różnorodność wzorów i faktur będą niebanalną ozdobą w każdym mieszkaniu. Są trwałe, łatwe w utrzymaniu w czystości , a na pewno ciekawsze w formie niż zwykłe kafelki.

Ogrzewanie domów czy podgrzewanie wody wiąże się ze stosowaniem paliw stałych lub gazowych. Są one niekorzystne dla ekologi ze względu na powstawanie odpadów ze spalania czy wzrost emisji szkodliwych gazów. Jedną z najnowocześniejszych i ekologicznych metod uniknięcia tych zanieczyszczeń jest zastosowanie paneli słonecznych.
Są to panele fotowoltaiczne, wykorzystujące jako energię światło słoneczne. Jest to najtańsza energia, nie wymaga żadnego paliwa, prosta w eksploatacji i co najważniejsze może zastąpić każde dotychczasowe źródła energii.