Odnawialne źródła energii

Czym są odnawialne źródła energii? Dlaczego warto wykorzystywać energię ze źródeł odnawialnych? Dlaczego odnawialne źródła energii są dobre i tanie, i to nie tylko dlatego, że są tanie i dobre? I jak na tym skorzystać?
Odnawialne źródła energii, to w największym skrócie tania energia przyjazna człowiekowi i środowisku. Między innymi to energia słoneczna, energia wiatru, ziemi (czyli geotermiczna) i biomasy.
Odnawialne źródła energii mogą być przetwarzane na co tylko zapragniemy. Można tworzyć z nich energię, dzięki której ogrzejecie mieszkania, a także pomieszczenia produkcyjne, obiekty sportowe, szkoły czy ośrodki kultury.
Energia słoneczna pozwala na ogrzewanie wody w gospodarstwach domowych i basenach, a także suszenia ziarna zbóż, tytoniu, nasion, owoców, ziół i grzybów. Dzięki energii słonecznej działają nasze kalkulatory, zegarki, zabawki, radia i przenośne telewizory. Energia słoneczna pozwala na działanie telefonów awaryjnych na autostradach, latarni morskich i stacji telekomunikacyjnych. Energię wiatru można wykorzystać do oświetlenia pomieszczeń, pompowania, nawadniania pól, rekultywacji i natleniania zbiorników wodnych.
A to nie wszystko co mogą nam dać odnawialne źródła energii!
Dzięki nim, możemy pozwolić sobie na wprowadzenie niewyczerpalnych i tanich źródeł energii, zamiast coraz droższych paliw kopalnych. Odnawialne źródła energii to tworzenie
konkurencji między producentami energii  – dzięki temu ceny energii będą spadać w dół. A jeśli oszczędności nie są motywem, który was przekonuje, to dzięki rozwojowi odnawialnych źródeł energii zostają tworzone nowe stanowiska pracy, redukujące bezrobocie.
My jesteśmy ZA! Czekamy na Twoją decyzję!