Namiotowe hale

Hala wykorzystywana w budownictwie to duże pomieszczenie o pokaźnej kubaturze, którego konstrukcja zazwyczaj oparta jest na planie prostokąta z wydzielonymi alejami. Hala w zależności od zastosowania w odpowiedniej gałęzi produkcji może spełniać różnorodne funkcje. Spośród różnych hal możemy wyróżnić hale produkcyjne, widowiskowe, handlowe, magazynowe i inne.

Tradycyjne hale odznaczają się konstrukcją budowlaną, która zazwyczaj wiąże się z dużymi nakładami finansowymi na etapie realizacji inwestycji. Alternatywą dla hal budowlanych są namiotowe hale. Są to budynki o całorocznym charakterze użytkowania. Namiotowe hale konstrukcje stalowe oparte są na wykorzystaniu materiałów takich, jak stal czy aluminium, które dają możliwość szybszego budowania takich hal, a funkcjonalnością nie odbiegają od tych budowlanych.

Hale namiotowe mogą mieć bardzo różnorodne zastosowanie od przemysłowego po sportowe i magazynowe. Hale namiotowe doskonale sprawdzają się również jako hale gospodarcze.

Koszt budowania hali namiotowej jest dość niski w porównaniu z halą murowaną. Na jego główne koszty składają się wymiary hali, rodzaj materiału, z którego mają składać się ściany i dach, miejsce budowy. Hale namiotowe stanowią doskonałą alternatywę dla drogich hal murowanych.