Namiot magazynowy

Namiot każdy z nas wie jak wygląda. Każdy z nas w swoim życiu widział i użytkował namiot. Niektórzy czynnie z niego korzystają. Jedni uprawiają w nim warzywa, owoce, kwiaty. Inni śpią w nim. A jeszcze inni imprezują.

Zastosowań namiotów w codziennym i niecodziennym życiu jest wiele, tak wiele jak wiele funkcji namiot spełnia bądź może spełniać. Cóż zatem kryje się pod nazwą namiot? Namiot pełni funkcję schronienia, o łatwej i prostej konstrukcji. Składa się z tkaniny bądź innego trwałego materiału, który jest rozpostarty na ramie lub na słupkach. Zazwyczaj w namiotach mamy także dodatkowe wsparcie konstrukcji w formie rozciągniętej przez materiał linki napinającej. W mniejszych namiotach tkanina może obejmować również spód namiotu, większe namioty zazwyczaj wyposażone są tylko w sufit i ściany boczne. Jak już zostało wspominane namioty mogą spełniać wiele funkcji.

Z uwagi na sposób ich wykorzystania, wyróżnia się następujące rodzaje namiotów: namiot turystyczny, namiot trekkingowy, namiot ekspedycyjny, namiot halowy, namiot handlowy, namiot magazynowy, namiot wojskowy, jurta, tipi, namiot bankietowy, namiot cyrkowy, namiot przemysłowy. Małe namioty typu turystycznego można kupić już od kilku złoty w każdym niemalże markecie. Namioty duże przemysłowe są bardzo drogie, dlatego w przypadku większych namiotów funkcjonuje na rynku wynajem hal namiotowych.